aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje
Ściągi, materiały, testy, wykłady...

Od czego zależy ilość miejsc pracy

autor: Evol, dodano: 09.04.2006, 19:57, szkoła: Gimnazjum nr 8 Gdańsk

Według mnie, ilość miejsc pracy zależy od chęci, pomocy finansowej od banku (kredyt przy minimalnym oprocentowaniu) oraz pomocy administracji na zakładnie przez nowych osób firm czy innych form działalności gospodarczych.
Wielu ludzi, chciałoby stworzyć właśną firmę, co za tym idzie, spora ilość miejsc pracy, jednak wiele rzeczy utrudniają im to. Najczęściej pojawiającym się problemem w zakładaniu własnej firmy to wysokie koszty oraz czas związanych z założeniem działalności gospodarczej i koszty związane z późniejszą działalności (nawet gdy dana usługa lub produkt nie przynoszą zysków, trzeba i tak płacić składki ZUS).Dużym kłopotem może być też, strach przed utratą pieniędzy. Dodatkową barierą są przepisy prawne i długa droga administracyjna, którą trzeba przebyć, aby założyć własną firmę. Podatki i pozapłacowe koszty pracy również hamują ludzi przed zakładaniem własnej działalności gospodarczej.
Zagraniczni inwestorzy, którzy chcieliby stworzyć miejsca pracy (fabryki itp.) w Polsce mają utrudnioną sytuacje prawną. Utrudnia im też wysokie opodatkowanie, dlatego wolą wybierać naszych sąsiadów na miejsce produkcji swoich wyrobów.
Rozrost biurokracji bardzo utrudnia i zniechęca do założenia własniej działalności gospodarczej.
Czasami też okazuje się, że pomysł na dany produkt bądź usługę jest nietrafiony i jest na niego mały popyt, co idzie za tym, ludzie tracą pracę.
Od nas samych, zależy też ilość miejsc pracy. Kupując polskie produkty bądź usługi zamiast zagranicznych, dajemy pracę innym.
Dlatego, według mnie, jest wiele czynników, od których zależy ilość miejsc pracy, czasem przy zwykłych codziennych zakupów dajemy możliwość dania pracy człowiekowi. Przez składki ZUS i wysokie opodatkowanie, narasta tzw. "szara strefa" czyli ludzie którzy oficjalnie nie pracują. Polski rząd, powinien wydać ustawę, o zmniejszeniu składek ZUS.
Do góry
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!