aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje

I kto tu jest małpą?

autor: Tomek, dodano: 22.10.2006, 22:25

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom. Nie, żebym uważał się za filozofa, ale zawsze myślałem, że moja wyobraźnia jest mocno rozbudowana. Nigdy bym jednak nie pomyślał, że w europejskim kraju w XXI w. będzie możliwe głoszenie poglądów podważających teorię ewolucji!

Niestety, to nie koszmarny sen, ale smutna rzeczywistość zaserwowana nam przez prof. Macieja Giertycha. Ojciec naszego ukochanego ministra edukacji jest głęboko przekonany o swojej racji. Nie interesują go wieloletnie badania ani najnowsze eksperymenty genetyków potwierdzające teorię Darwina. Co więcej, stary Giertych, będąc ultrakatolikiem, nie przyjmuje do wiadomości, że nawet Jan Paweł II, a więc de facto Kościół Katolicki w swej oficjalnej doktrynie, zgodził się z zasadami ewolucji.

Na poparcie swoich tez pan profesor przyprowadził trzech kolegów z USA, Niemiec oraz Francji, mających rzekomo uwiarygodnić jego poglądy. Eurodeputowany jest zwolennikiem teorii kreacjonistycznej, zgodnie z którą wszystkie organizmy żywe zostały jednorazowo stworzone przez Boga. W swych publikacjach powołuje się na wyliczenia, z których wynika, że arka Noego miała wyporność 14 tys. ton. Jego teoria naukowa korzeniami odwołuje się do czasów średniowiecza, z jego pojmowaniem świata jako jednorazowego, unikalnego dzieła Stwórcy.

Pomyślałby ktoś, że oto nawiedzony fanatyk szerzy swoje godne politowania tezy. Niestety, jego syn jest ministrem polskiej oświaty. Może zatem już niedługo dojść do sytuacji, w której istnienie ewolucji będzie negowane w szkołach! Do tego w sukurs Giertychowi przyłączył się wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. Jego zdaniem teoria ewolucji to: ?opowieść o charakterze literackim stworzona przez niewierzącego starszego pana?. Przypuszcza on również, że przyczyną skonstruowania teorii Karola Darwina był jego wegetarianizm, który skutkował tym, iż ?zabrakło mu ognia wewnętrznego?. Brakuje słów na skomentowanie poglądów pana ministra, ale co teraz będzie z polską edukacją?

Rzeczone poglądy wciąż - na szczęście - wzbudzają uśmiech zażenowania na twarzy większości młodych osób. A jednak, jak mawiają niektórzy, kropla drąży skałę? Może niedługo pan Giertych zacznie twierdzić, że Ziemia jest płaska, albo że Słońce kręci się wokół Ziemi?! Kto wie? Poparty przy tym przez Ministerstwo Edukacji, może zacząć tępić wrogie przekonania. Znając upodobania władzy do tworzenia nowych urzędów, można spodziewać się stworzenia specjalnego urzędu kontrolującego ?poprawność? nauki. Nieprawdopodobne? W IV RP nic nie jest nieprawdopodobne ani niemożliwe?
Do góry
komentarze
22.10.2006, 22:37
maturzysta po amnestii
O co chodzi z tą ziemią? To jest płaska czy nie?
I jak słońce kręci się wokół? Przecież ciągle wisi NAD ziemią!
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!