aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje

Wesele?

autor: Tomek, dodano: 16.10.2006, 08:53

?Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór. Czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur!" ? mawiał na kartach lektury szkolnej Stanisław Wyspiański. Dla wielu ?Wesele? stanowi tylko wspomnienie dawnych czasów i ówczesnych stosunków społecznych. Tymczasem, ku mojemu zdumieniu, dzieło to ostatnio wydaje mi się prorocze!

Nie tak dawno podziwiałem Andrzeja Leppera za jego strategię, umiejętność błyskawicznego pogrążania swoich przeciwników oraz dobrze rozegraną partie szachów politycznych z PiS. Jak bardzo się łudziłem?

W swojej bezgranicznej naiwności sądziłem, że pan Andrzej dorósł wreszcie do prowadzenia zaplanowanej polityki. A było już tak blisko. Lepper wyleciał z koalicji, więc zorganizował słynne ?taśmy prawdy? jako zemstę na Kaczyńskim. Renata Beger trochę sztucznie, ale grała swoją rolę, a wszyscy biedzili się nad losem skorumpowanego kraju. I zamiast wczuć się w rolę moralnego odkupiciela, niszczyciela korupcji w Sejmie, strażnika przejrzystych zasad w Parlamencie, pan Lepper stchórzył!

Dlaczego, Andrzeju!? Czyżbyś przestraszył się możliwości, która pojawiła się przed twoją formacją ? możliwości przejęcia rozczarowanego elektoratu Pis? Raczej nie. Ty się bałeś, że zaliczą cię do grona liberałów przeciwnych IV RP, przeciwnych prostym ludziom. Radio Maryja przestanie cię wychwalać, a i w telewizji TRWAM nie będziesz miał możliwości zaprezentowania swojego programu. Tylko, czy nie trzeba było wcześniej o tym pomyśleć? Jeżeli zdecydowałeś się już na aferę taśmową, to po co wycofywać się w pół kroku? Warto pójść na całość, odciąć się od PiS - jej niemoralnych zasad uprawiania polityki i fałszowania rzeczywistości, oraz stworzyć nową polityczną jakość. Może z LPR, może samemu na bazie starych ? nowych haseł i głośnej kampanii wyborczej. A tak, co zostało z Samoobrony?

Partia straciła w sondażach, skompromitowała się w oczach swoich wyborców, którzy nie wiedzą już, czy PiS jest dobry, czy zły, godny zaufania, czy nie. Czy może przewodniczący Lepper się od biedoty odcina, zmienia front? Jak ci biedni ludzie mają głosować, jak wiedzieć kto jest ?lepszy? w tym całym zamieszaniu? Miałeś, Andrzeju, taki potencjał, takie możliwości i co ci zostało? Jesteś skazany na wegetację w tym Parlamencie, coraz większe osłabienie oraz kompromitację polityczną. Nowe wybory również mogą przynieść ci klęskę.

Czy więc opłacało się? Na twoich wybrykach skorzystali tylko liberałowie z PO oraz postkomuniści z SLD. PiS osłabł, ale tobie to dużo nie pomogło. A miałeś siłę, zdolną zmienić diametralnie naszą sceną polityczną. Miałeś, Andrzeju, złoty róg, miałeś, Andrzeju, czapkę z piór, ostał ci się ino sznur?
Do góry
komentarze
18.10.2006, 21:36
Eryk
Pan Lepper uczestniczy w chocholim tańcu ciekawe gdzie to go zaprowadzi
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!