aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje

Naga prawda

autor: Tomek, dodano: 02.10.2006, 22:36

?Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy? ? mawiali w czasach głębokiego komunizmu prominentni działacze partyjni. Mam wrażenie, że te słowa głęboko wzięli sobie do serca przywódcy aktualnie rządzącej partii. Ale zacznijmy od początku....

Ostatni tydzień przyniósł nam lawinę bardzo ciekawych wydarzeń. Nic nie zapowiadało, że będą one tak drastyczne. Byłem przekonany, że Lepper przegrał rozgrywkę rządową, nie umiał wykorzystać swojej karty przetargowej, a Kaczyński po kolei wykupi odpowiednią ilość posłów Samoobrony dla utrzymania swojego rządu. Nie doceniłem wicepremiera Leppera!

A raczej jego ludzi. Tzw. afera taśm prawdy, którą wykreowała ta zdolna ekipa, była zaiste szytą na miarę prowokacją. Oczywiście, trzeba wiedzieć, że nagrane przez Sekielskiego i Morozowskiego taśmy ukazały przynajmniej w części prawdziwy obraz polityki. Niestety, moi drodzy, jeżeli ktoś łudził się, że działalność polityków to honorowa praca dla dobra ojczyzny, właśnie boleśnie przekonał się o swojej naiwności.

Problemem PiS jest to, że dało się złapać ? chciałoby się rzec kolokwialnie ? ze spuszczonymi portkami. Pan Lepper zgrabnie zrewanżował się za wyrzucenie go z koalicji. Piękny show dopełnił święte oburzenie opozycji, tak bardzo zafrasowanej dobrem Polski. Zgadzam się tutaj z moim portalowym kolegą, że satysfakcja z pogrążenia PiS nie była nawet specjalnie skrywana. Niestety dla rządzących, to nie opozycja miała taki ?wypadek przy pracy?.

Myślałem, że pan premier postara się wybielić w oczach wyborców przez odcięcie się od niepokornych ministrów. Tymczasem z zaskoczeniem obejrzałem wystąpienie jak za najlepszych czasów PR-u, oskarżenia o inwigilowaniu przez mityczne służby (przy użyciu sprzętu TVN) oraz wiec poparcia w Stoczni Gdańskiej. Co gorsza, przeciwników politycznych nazwał zomowcami. Bardzo nierozważne postępowanie, a opozycja tylko czeka na kolejne wybuchy agresji u Jarosława.

Na dokładkę mamy pana Macierewicza i jego tajemniczy raport o służbach specjalnych. Nasze służby działające na zlecenie Rosji, dziennikarze posłusznie wykonujący ich polecenia, no i wszechogarniający układ. Sam likwidator WSI pełen cnoty pozuje do coraz to nowych zdjęć. Wiarygodność tego pana jest jednak ograniczona z uwagi na jego wcześniejsze oskarżenia dotyczące ministrów spraw zagranicznych, nie wspominając już o innych wybrykach.

Nikt jednak nie wie, w którą stronę potoczy się teraz sytuacja, chociaż znając Macierewicza, wszystko skończy się wielką awanturą. Czy PiS wyjdzie z niej obronną ręką, czy otrząśnie się po ciosie Renaty? Dowiemy się już niedługo...
Do góry
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!