aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje

O wolność naszą i waszą

autor: Tomek, dodano: 26.09.2006, 08:11

Myślałem, że jestem spokojnym człowiekiem. Lepper przestał mnie denerwować, Kaczyńscy nie są już dla mnie powodem do złości, ba nawet Giertych nie wzbudza we mnie dawnego zgrzytania zębów. Już myślałem, że się starzeje, albo co gorsza chwyciła mnie jakaś moralna znieczulica. A tu nagle taka niespodzianka!

Jestem wkurzony, bardzo wkurzony... Co może wkurzyć przeciętnego zjadacza chleba w mojej skromnej osobie? No przecież nie wojna i mordowanie tysięcy ludzi dla wizji buraczanego Busha! - o nie. Może brak wyposażenia polskich żołnierzy: słabe jedzenie, niewygodne buty, kamizelki tylko z nazwy kuloodporne? ? jakbym śmiał .

To, że liżemy buty wyżej przytoczonemu prezydentowi ? wielko oświeconego konglomeratu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej? ? skąd taki pomysł?! A nasza wspaniała kadra przez lata szkolona w najlepszych ośrodkach na świecie? Gdzież można byłoby zarzucić im niekompetencje, czy nierzetelność! Wystarczy przeczytać kilka publikacji prasowych, aby poznać ich wspaniałe umiejętności dyplomatyczne: dla Szyitów bigosik na świnkach i ciepła wódeczka. Wszyscy powinni się od nas uczyć takich zdolności!

Cóż z tego, że przed oczyma przepływa nam strumień irackich kontraktów, z którymi możemy się pożegnać! Kto się tam przejmuje, że to za co wszyscy żądają dużych pieniędzy my robimy za darmo, bez zmrużenia oka! Nawet nie warto przypominać drobnych trudności w wyjazdach naszych rodaków do idylli amerykańskiej! ? widocznie nie służymy zbyt wiernie.

Do tego smutnego obrazka zdążyłem się już niestety w związku z misją iracką przyzwyczaić. Nie mogę jednak przyzwyczaić się, że pomimo zerowych korzyści z naszych misji pokojowych, dalej pakujemy się w co to nowe awantury. Mało nam śmierci żołnierzy, zmarnowanego sprzętu i pieniędzy. Od tak wysyłamy kolejny tysiąc naszych wojaków.

Dlaczego? Nowa polityka zagraniczna? Poprawa wizerunku prezydenta? Nawet gdyby były to prawdziwe miliony zyskane na kontraktach czy najnowsze uzbrojenie, nie jest to warte życia naszych ludzi!

My się jednak tym nie przejmujemy! Walczymy za wolność naszą i waszą! Z pieśnią na ustach i krzyżem na piersi przybyliśmy przywrócić demokrację naszym irackim i afgańskim braciom! Niech inni dają się omamić pieniędzmi! My jesteśmy Polacy!
Do góry
komentarze
01.10.2006, 12:36
Elle
Smutna prawda:(
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!