aula.pl


Kontakt


Humor


Jedzonko


Forum


korepetycje


Nowości!


Strona główna
korepetycje

Kto kocha Giertycha?

autor: Tomek, dodano: 18.09.2006, 21:28


Brunet wieczorową porą, prawdziwa cnota, która krytyk się nie boi, sprawiedliwy i moralny minister polskiej edukacji, Jego Wyrazista Wszechpolskość Pan wicepremier Roman Giertych!

Jakie to byłoby piękne, gdyby każde dziecko ? duże czy małe, z podstawówki, czy gimnazjum, biedne czy bogate ? jednym tchem wyrecytowało nowy tytuł wielkiego ministra polskiej edukacji. Człowiek jest to przy tym niezwykłej skromności, z dużym zawstydzeniem reaguje na pochwały swoich pionierskich pomysłów zreformowania polskiego szkolnictwa. Nigdy nie próbuje pokazać, że różni się czymś od tłumów wiwatujących na jego cześć. Korzystanie z rządowych udogodnień, jak limuzyny, samoloty, czy ? nie daj Boże ? osobista wieloosobowa ochrona, jest dla niego nie do pomyślenia. Bywa powszechnie podziwiany za swoją charyzmę, która sprawia, że tak dobrze dogaduje się z mediami?

Ech... niestety nie jest tak różowo. Pan Giertych, co troszkę go irytuje, musi się zmagać z wieczną opozycją wobec swojej osoby. Najpierw media szukają dziury w całym ? a to manifest Młodzieży Wszechpolskiej, którą odtworzył przewodniczący, jest kwintesencją nietolerancji, innym razem program patriotycznego wychowania rzekomo zajeżdża ksenofobią. Ale co te media wiedzą, w końcu większość z dziennikarzy kończyła szkoły peerelowskie!

Mało tego, zastrzeżenia zgłaszają nauczyciele! Podzielenie historii się nie podoba. A jak niby dzieci mają poznać prawdziwą historię najnowszą?! W-f ma być okrojony? Lepiej wszak rozwijać inteligencję niż mięśnie. Podwyżki? Oczywiście, będą?w następnym roku.

Najgorsze jednak dla Romka są same dzieciaki. Nie doceniają ogromu wysiłku i zaangażowania, jakie wkłada w swoją pracę. Gówniarzom nie podoba się noszenie mundurków? Rozpieszczone dzieciaki, które nie rozumieją znaczenia szkolnej integracji. Skandują obraźliwe hasła? To lewackie organizacje zatruwają młode umysły. A tak w ogóle, to banda najgłośniejszych smarkaczy z liceów niech będzie wdzięczna. W końcu to dzięki wicepremierowi mają zapewniony start w świetlaną przyszłość.

A co na to rodzice? Buntują się przeciwko władzy nowego ministra, a powinni dziękować, że im pociechom jest stwarzana możliwość zdawania matury z religii. Czy oni nie widzą, ile dobra, porządku i sprawiedliwości pan Giertych wnosi do naszych szkół?! Na szczęście są ludzie, którzy dostrzegają geniusz tej osoby. Siłę, która zapanuje nad zdemoralizowaną szkołą, ujednolici uczniów, wyrówna szanse i stworzy solidne podstawy (wszech)polskiego wychowania.

Skoro stylistyka patetyczna doskonale wpisuje się w ideę nowej szkoły imć Giertycha, pozwolę sobie zakończyć nader wzniośle: Dajcie mi broń, a wyjdę na barykady; dajcie mi pióro, a wzniosę się nad światem; dajcie mi Giertycha, a gorzko zapłaczę, zapłaczę nad naszą oświatą?
Do góry
komentarze
21.09.2006, 22:38
evol
a zdjecie, takie piekne;D
24.09.2006, 22:18
Vitos
nie no! zdjęcie w pytę ;]
26.09.2006, 16:09
Wiesz dobrze kto:)
Widzę, że komuś tutaj ''prasówek" brakuje bardzo;) I jesteś używasz tradycyjnego protekcjonalnego tonu swoich wypowiedzi:P
Publikowane na stronie artykuły i komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów. Serwis aula.pl nie ponosi odpowiedzialność za ich treść.
Jeżeli artykuł lub komentarz narusza prawo, dobre obyczaje lub dobre imię osób trzecich, zgłoś go do usunięcia.
Podziel się!
Jesteś autorem fajnych materiałów, ściąg, opracowań?
Chciałbyś się nimi podzielić?
Prześlij je do nas a wrzucimy je na stronę!
Kliknij tutaj aby przesłać je do nas!